All On 6 Dental İmplantlar, protez kullanım kolaylığı sağlayan, hasta konforunu artıran bir uygulamadır. Diş implant uygulamaları arasında en çok tercih edilen ve diş protezinin aynı gün içerisinde sabitlenmesini sağlayanileri teknolojiye sahip uygulamalardan biridir.  Bu diş implantlarında alt ve üst çeneye belirlenmiş aralıklarla yerleştirilen 6 adet implantın üzerine protez yapılır. 

Hem hasta hem de diş hekimi açısından konforludur. Hastanın aynı anda hem estetik bir görünüme sahip olmasını hem de diş fonksiyonlarını işlevsel bir şekilde kullanmasını sağlar. 

All On 6 Dental implantları neden tercih etmeliyim?

 1. Hızlı iyileşme gösterir: Klasik implant uygulamalarına göre çok daha az işlem yapıldığı için hasta konforu artarken iyileşme süreci kısalır. 
 2. Ekonomiktir: Evet yanlış duymadınız! Tam bir çene yaptırırken sadece 6 diş implantı kullandığı için diğer implant uygulamalarına göre çok daha uygun maliyetlidir. 
 3. Kemik grefti ihtiyacınız olmaz: Diş kayıplarında çene kemiği yoğunluğunu da kaybeder. Bu durum diş implantları tedavisi için ek ve uzamış bir süreç anlamına gelir. Ayrıca kemik grefti yapılması gerekir. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan kemik dokusuyla yapılan bu işlem sonrası çene kemiğinin iyileşmesi 3-6 aylık bir süreci içerir. All On 6 Dental implantları ile bu seriyi beklemeden direkt işlem yapılabilir.
 4. Tedavi süreciniz kısalır: Standart diş implantı uygulamalarındaki bazı aşamalara gerek olmadığı için implant işlemi çok daha kısa sürede tamamlanır. Klasik implant uygulamalarında tedavi süreci 6-12 ay arasındayken All On 6 Dental İmplantlarda 3 aydır.
 5. Doğal bir görünüm sağlar: Takma dişlerden farklı olarak All On 6 Dental implantları çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için doğal görünümünün yanı sıra doğal diş işlevi görerek de hasta konforunu artırır.
 6. Klasik diş bakımı yeterlidir: Diş protezlerinizi temizlemek ve sterilize etmek için çıkarmanıza, yapıştırıcı kullanmanıza gerek yoktur. Protez dişleriniz doğal dişlerinizle aynı işlevi görür.
 7. Size özeldir: Size özel tasarlandığı için protezlerde yaşanan uyum probleminin görülme ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle protez sonrası alışma, ağrı ve hassasiyet gibi sorunlar çok daha kısa sürede çözülür.

All On 6 Dental implantları bana uygun mu?

 • Diş implantı ameliyatı olmak için herhangi bir engeliniz yoksa 
 • Diş eksiğiniz çok varsa ya da tamamen dişsizseniz
 • Kullandığınız protez dişlerle ilgili sorunlar yaşıyorsanız
 • Kemik grefti uygulanması gerekmeyen düzeyde kemik yoğunluğuna sahipseniz
 • Klasik diş implant tedavisinden çok daha ekonomik bir seçeneğe ihtiyacınız varsa
 • Diş çekimi sonrası ağız hijyeniniz iyi bir seviyedeyse 

All On 6 Dental İmplantlar sizin için çok daha hızlı ve çok daha uygun maliyetli çözüm sunan bir seçenek olacaktır. Çok kısa bir sürede istediğiniz sağlıklı gülüşe bu implant uygulamasıyla kavuşmanız mümkündür.

All On 6 Dental implantlarının tedavi süreci nasıl olur? 

Diş hekiminiz çene kemiğinizi ortaya çıkarmak için küçük bir operasyon yaparak implantlarınızı çene kemiğinin her iki tarafına uygun açıyla yerleştirir. Diş implantlarınız yerleştirildikten hemen sonra geçici diş protezleriniz takılır. Tamamen iyileşme sağlandıktan sonra kalıcı diş protezleriniz yerleştirilir. İyileşme süreci kişiye özeldir ama yaklaşık 3 ay içerisinde kalıcı diş protezlerinize kavuşabileceğinizi söyleyebiliriz.

All On 6 Dental implantlar dayanıklı mı? 

All On 6 Dental implantlar normal implantlara göre çeneye biraz daha fazla açıyla yerleştirildikleri için çene kemiğinden destek alarak çok daha güçlü ve dayanıklı olurlar. Sağlıklı bir ağız bakımı yaptığınız ve çene kemiğinizde kayıp yaşamadığınız sürece diş implantlarınızı güvenle ve konforla kullanabilirsiniz. 

All On 6 Dental implant Fiyatı nedir?

Diş implantları kişiye özel bir uygulama olduğu için fiyatları da kullanılan malzeme ve kliniğe göre farklılık gösterebilir. Size en uygun ve ekonomik olan diş implantı fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.