Diş implant uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan All On 4 Dental İmplantlar protez kullanım kolaylığı sağlayan, hasta konforunu artıran bir uygulamadır. Bu diş implantlarında alt ve üst çeneye belirlenmiş aralıklarla yerleştirilen 4 adet implantın üzerine protez yapılır. 

Hem hasta hem de diş hekimi açısından konforludur. Hastanın aynı anda hem estetik bir görünüme sahip olmasına hem de diş fonksiyonlarını işlevsel bir şekilde kullanmasını sağlar. 

All On 4 Dental implantları neden tercih etmeliyim?

  1. Ekonomiktir: Evet yanlış duymadınız! Tam bir çene yaptırırken sadece 4 diş implantı kullandığı için diğer implant uygulamalarına göre çok daha uygun maliyetlidir. Klasik diş implantı ile çene tedavisi yaptırdığınızda 8 ile 10 diş implantına ihtiyacınız varken bu uygulamada 4 diş implantı yeterlidir.
  2. Kemik grefti ihtiyacınız olmaz: Diş kayıplarında çene kemiği yoğunluğunu da kaybeder. Bu durum diş implantları tedavisi için ek ve uzamış bir süreç anlamına gelir. Ayrıca kemik grefti yapılması gerekir. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan kemik dokusuyla yapılan bu işlem sonrası çene kemiğinin iyileşmesi 3-6 aylık bir süreci içerir. All On 4 Dental implantları ile bu seriyi beklemeden direkt işlem yapılabilir.
  3. Tedavi süreciniz kısalır: Standart diş implantı uygulamalarındaki bazı aşamalara gerek olmadığı için implant işlemi çok daha kısa sürede tamamlanır.
  4. Doğal bir görünüm sağlar: Takma dişlerden farklı olarak All On 4 Dental implantları çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için doğal görünümünün yanı sıra doğal diş işlevi görerek de hasta konforunu artırır.
  5. Size özeldir: Size özel tasarlandığı için protezlerde yaşanan uyum probleminin görülme ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle protez sonrası alışma, ağrı ve hassasiyet gibi sorunlar çok daha kısa sürede çözülür.

All On 4 Dental implantları bana uygun mu?

Kemik grefti uygulaması gerekmeyen hastalar için çok daha hızlı ve çok daha uygun maliyetli çözümler üreten All On 4 Dental implantları çoklu diş eksikliğiniz ya da tam dişsizlik durumunuz söz konusuysa sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Çok kısa bir sürede istediğiniz sağlıklı gülüşe bu implant uygulamasıyla kavuşmanız mümkündür.

All On 4 Dental implantlarının tedavi süreci nasıl olur? 

Diş hekiminiz çene kemiğinizi ortaya çıkarmak için küçük bir operasyon yaparak implantlarınızı çene kemiğinin her iki tarafına 30 derecelik bir açıyla yerleştirir. Diş implantlarınız yerleştirildikten hemen sonra geçici diş protezleriniz takılır. Tamamen iyileşme sağlandıktan sonra kalıcı diş protezleriniz yerleştirilir. İyileşme süreci kişiye özeldir. 

All On 4 Dental implantlar dayanıklı mı? 

Normal protezlerin ömrü kişiye göre değişiklik gösterse de yaklaşık 5 yıl aralığındayken All On 4 Dental implantlar kullanımınıza göre 15 yıla kadar dayanıklılık gösterir. Bunun en önemli nedeni All On 4 Dental implantların protezlerden farklı olarak çene kemiğinize sabitlenmesidir. Sağlıklı bir ağız bakımı yaptığınız ve çene kemiğinizde kayıp yaşamadığınız sürece diş implantlarınızı güvenle ve konforla kullanabilirsiniz. 

All On 4 Dental implant Fiyatı Nedir?

Diş implantları kişiye özel bir uygulama olduğu için fiyatları da kullanılan malzeme ve kliniğe göre farklılık gösterebilir. Size en uygun ve ekonomik olan diş implantı fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.